Slog ponovne uporabe se izraža skozi kreativno kombiniranje novih in starih elementov. Pozornost pri tem nikakor ni namenjena brezhibni novi stvaritvi, temveč ustvarjanju predmetov ali prostorov iz obstoječih, celo zavrženih in včasih povsem nasprotnih si elementov. Predmeti, oblike, barve in materiali so ustvarjalno povezani drug z drugim, tako da skupaj tvorijo novo celoto, ki v prostor prinese kanček hudomušnosti in vedrine.
Palete in zabojčki
Za slog razstavi in ponovno sestavi uporabljamo najrazličnejše materiale in oblike, za katere se zdi, da smo jih povezali, zlepili ali zložili skupaj zgolj po naključju. S tem dosežemo kolažu podoben učinek. Plastiki delajo družbo naravni materiali, papir, karton … Iz starih palet lahko hitro vznikne naslanjač, ki ga je treba zgolj še zmehčati z oblazinjenjem in v prostor postaviti ustrezne lončnice. Tudi trdni leseni zabojčki, ki so nekoč služili za prenašanje sadja in zelenjave, lahko zaživijo v novi funkciji: uporabite jih lahko za izdelavo regala ali omarice.
Papir iz risalnega bloka
Iz risalnega papirja, ki ga otroci ne potrebujejo več za šolo, pa z uporabo čopiča, tempera barv in z dodano vrečko za smeti, ki nadomesti cvetlični lonec, lahko v nekaj minutah nastane mikavna okrasna posoda za rastline. V svetu reciklaže so vedno dovoljena presenečenja.
Lončki nekoliko drugače
Če so rastline v domu posajene v skodelice, boste na ta način zlahka pripravili prizorišče z reciklažnim utripom. Cvetje in druge rastline imajo edinstveno vlogo. Kaj ko za spremembo ne bi stale v vazi, ampak bi jih posadili v plastenke in nanizali na steno? Tako ambient v hipu dobi unikaten videz.
Kaj pa vrt?
Tudi ta je lahko urejen v skladu s trendom ponovne uporabe. Karakter mu lahko podarjajo stara opeka ali zarjavelo kolo, ki služi kot mizica za cvetje. Tudi odslužene gume v novi barvni preobleki lahko postanejo privlačne sadilne posode, v katerih svoje novo domovanje najdejo sezonske okrasne rastline.