(HUMANITARNA AKCIJA) Star papir za dober namen

Tatjana Vrbnjak Tatjana Vrbnjak
10.09.2019 18:59

Izkupiček humanitarne akcije zbiranja starega papirja bo šel društvu Sonček za izvajanje zdravstveno- terapevtske kolonije za otroke s cerebralno paralizo.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Humanitarno akcijo so predstavili Lidija Šestak Zorič, predsednica društva Sonček Maribor, Jure Žnidarič iz društva Komenda in Jure Fišer, direktor Surovine.
Sašo Bizjak

Po vsej Sloveniji se je pričela humanitarna akcija Star papir za dober namen. Akcijo organizira društvo Komenda Maribor, njen častni pokrovitelj je predsednik Slovenije Borut Pahor. Ves izkupiček akcije, ki teče v sodelovanju s podjetjem Surovina, bo namenjen mariborskemu društvu za cerebralno paralizo Sonček.

Akcija do 10. novembra

Podjetje Surovina je za akcijo omogočilo kar 18 stalnih zbirnih mest po svojih poslovnih enotah in s tem omogočilo, da se lahko odzovejo ljudje iz vse Slovenije, je poudaril Jure Žnidarič, predsednik društva Komenda Maribor, in dodal, da šteje vsak kilogram papirja. Akcija poteka do 10. novembra letos. Odpadni papir je, kot rečeno, mogoče prinesti v vse enote Surovine po Sloveniji in ga oddati v posebej označene kontejnerje, ki so postavljeni pred njimi. Če ima kdo večjo količino (nad pet kubičnih metrov), pa lahko pokliče na telefonsko številko 070 622 506, da se dogovorijo za morebitno dostavo zabojnika.

Lidija Šestak Zorič, Jure Žnidarič in Jure Fišer
Sašo Bizjak

Eden najpomembnejših programov Sončka

Po besedah predsednice mariborskega društva Sonček Lidije Šestak Zorič je to eden njihovih najpomembnejših programov: kolonije so namenjene za mlajše otroke, ki se jih udeležujejo skupaj s starši, in za starejše otroke in mladostnike, ki se jih udeležujejo brez staršev. Poleg tega, da so pomembne z zdravstveno-terapevtskega vidika, so izjemno pomembne tudi po socialni plati, saj otrokom, ki imajo posebne potrebe, omogočajo podobne izkušnje kot jih njihovi vrstniki običajno doživljajo denimo v šoli v naravi. Vendar je program zdravstveno-terapevtskih kolonij organizacijsko in tudi stroškovno bistveno zahtevnejši od izvedbe šole v naravi, saj "vsi otroci potrebujejo spremljevalca 24 ur dnevno, terapevta; te društvo najema in plačuje. Program izvajamo s pomočjo donacij," razlaga Lidija Šestak Zorič.
K zbiranju starega papirja, ki bo omogočilo otrokom in mladostnikom s cerebralno paralizo doživeti življenjske izkušnje, ki so za druge običajne, organizatorji pozivajo posameznike in tudi podjetja, organizacije in institucije - vabila za sodelovanje so denimo poslali občinam, ministrstvom (na dan začetka akcije se je že odzvalo ministrstvo za kmetijstvo), predstavništvom ambasad v Sloveniji.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta