Po tem, ko se je Mestna občina Maribor odločila in v letošnjem proračunu mariborskemu Rdečemu križu namenila okrog 27 tisoč evrov manj ali kar tretjino manj denarja kot lani in je bilo ogroženo tudi delovanje njihovega skladišča v Ljubljanski ulici, so pri humanitarni organizaciji uspeli prepričati občino, da si na občini premislijo. Da je predvidenih 107 tisoč res premalo, saj se socialna slika v mestu zaradi koronavirusa po oceni humanitarcev zaostruje in da manj denarja pomeni manj pomoči za najrevnejše, so jasno opozarjali. Iz mariborske občine so danes sporočili, da je občina v proračunu za leto 2021 zagotovila namenska sredstva za sofinanciranje delovanja in izvajanja humanitarnih programov, ki se izvajajo na območju občine, in sicer v višini 131.000 evrov.
Pogodbo o sofinanciranju delovanja in izvajanja humanitarnih programov na območju občine sta že podpisala mariborski župan Saša Arsenovič in predsednik RKS – Območnega združenja Maribor Jernej Završnik: "V letu 2020 je humanitarno pomoč na področju Mestne občine Maribor prejelo 26.000 oseb. Poleg rednih prejemnikov se na nas vedno bolj obračajo tudi družine in posamezniki, ki so se znašli v stiski zaradi izgube službe tekom pandemije, delavci s kratkoročnimi zaposlitvami, samozaposleni, delavci iz tujih držav, predvsem pa ljudje, ki so na čakanju in prejemajo minimalne dohodke, kljub temu pa še vedno za las presežejo cenzus, da bi lahko dobili socialno pomoč. Mi smo tukaj, da pomagamo, tudi tako, da del svojega blagostanja delimo z vsemi, ki tega blagostanja niso deležni. Mestna občina Maribor te potrebe prepoznava in vesel sem za dodatna sredstva, ki jih bomo lahko namenili pomoči potrebnim." Župan je ob podpisu izrazil zadovoljstvo z delom humanitarnih organizacij v Mestni občini Maribor. "Vesel sem, da imamo organizacije, ki so dobro organizirane in so sposobne hitre odzivnosti. Na tem mestu bi se rad še posebej zahvalil vsem prostovoljcem, ki delujejo v okviru humanitarnih organizacij. Skupaj se namreč bistveno lažje odzivamo na izzive celotne skupnosti," je povedal.
Mariborski Rdeči križ je lani v Punatu odpovedal vsa poletna počitniška letovanja otrok, letos bo letovanja izpeljal, izmene so že skoraj polne. Za zdravstvena in socialna letovanja otrok v Punatu je v letu 2021 iz mariborskega proračuna namenjenih 56.900 evrov za kar je sklenjena samostojna pogodba. "Znesek je določen glede na prijave otrok, ki so podali vlogo za letovanje v Punatu," so zapisali pri mariborski občini.