Različne odzive je sprožila novica, da je gradbeni inšpektor odločil, da je treba prenovljeno Kočo na Trikotni jasi na Mariborskem Pohorju porušiti, saj objekt nima gradbenega dovoljenja, stoji pa tudi na gozdni parceli v lasti države. Lastnik Iztok Tomšič je sicer napovedal, da se bo pritožil in je že sprožil postopke za legalizacijo objekta, toda številni so nad odločitvijo gradbene inšpekcije ogorčeni in so prepričani, da gre pri tej zgodbi predvsem za zavist in nagajanje. Na spletu je celo stekla peticija proti rušenju koče, ki jo je podpisalo že več kot 1300 ljudi. A prav tako številni opozarjajo, da je v urejeni državi pač treba imeti za nepremičnine urejene papirje in da pravila veljajo za vse enako. Burna razprava z več kot sto komentarji je potekala tudi v facebook skupini Moj Maribor.
NEKATERI ZANIMIVI KOMENTARJI:
Bojana Riedl: "Pa saj ni res, da se to dogaja. Kaj pa črne gradnje politikov? Samo vprašam."
Samo Arpos: "Inšpekcijski postopki v Sloveniji trajajo zelo dolgo - sploh pri rušitvah. Torej je moral stečajni upravitelj vedeti za to in je soodgovoren, ali pa je nekomu v močnem interesu, da je po zaključku nakupa iz stečajne mase poskrbel za hitri (finančno podmazani) inšpekcijski pregled. Sramota. Slovenija ni več banana republika. Ta naziv je raj proti temu, kar je zdaj v Sloveniji."
Ivan Jobstl: "Vse, kar je lepega, je treba na Pohorju uničiti. Pravila ne veljajo za vse enako. Zato pa toto Pohorje propada."
Maja Lukas: "Dajte uredite to uporabno dovoljenje za objekt, ki stoji že leta! Kaj pa je inšpekcija delala do sedaj?"
Grega Krajnc: "Ja, če je delal brez papirjev, je tudi sprejel tveganje."
Aleš Berce: "Če pa koča stoji že ne vem koliko let. Kako je sedaj naenkrat sporna? Prejšnji lastnik/najemnik ni imel težav."
Andrej Šauperl: "Komentatorji, dajte meni razložiti, zakaj sem moral pridobit gradbeno dovoljenje, preden sem zasadil prvo lopato? Pa sem gradil le lastno streho nad glavo! In zakaj sem moral pridobit kup soglasij in ob tem zmetati ven kup denarja za projektno dokumentacijo pa soglasja in takse? Ker sem budalo? Glede na vaše komentarje očitno sem budalo. Ker je standard v Sloveniji, da nekaj na črno zgradiš, potem pa legaliziraš ... Če je že res treba legalizirati. In vi vsi skupaj bi radi živeli v urejeni državi?"
Boris Dravski: "A se vam ne zdi cena 26.000 evrov nekam zelo nizka? Glede na lokacijo in priljubljenost objekta. Tu nekaj ne štima. Verjetno so vsi vedeli, da objekt ni legaliziran in je zato tako malo vreden. Je pač tvegal in se mu ni izšlo!"
Marcel Rosanda: "Še vedno nekateri 'gazde' mislijo, da lahko delajo brez dovoljenj in bodo že kasneje legalizirali. Če nima papirjev, kar naj odstrani ali ruši (čeprav lepo izgleda), ampak jaz se tudi držim DGD, PZI, PID in tako naprej. Če ni reda, je kaos."
Andreja Rajbenšu: "Sam kriv. Kupiti črnogradnjo, jo preurediti, potem pa upati, da jo bodo legalizirali, je čista preračunljivost. In se norčevati iz vseh, ki imajo za svoje nepremičnine gradbena dovoljenja, ki v celoti z vsemi soglasji stanejo zelo dosti denarja. Kaj naj ne bi za vse veljala ista pravila?"
Gorazd Brumec: "Ko Pohorje končno malo zaživi in začne privlačiti turiste, že dobi direktno po frisu in po riti. In spet se vse vrača v pravek, ko bodo na Trikotni pohajkovale samo še veverice, polhi in kakšna divja svinja. Pohorski turizem, R. I. P."
Tadej Ačko: "Za vse, ki pišete, da je črnogradnja, se malo vprašajte, od kdaj objekt stoji na Pohorju. Ter kakšni so takrat bili zakoni. Jasno, da se pridobivajo papirji. Vsa čast, da je tako lepo porihral zadevo, vam pa kar naj gre v nos."