Zamisel o tem je Jasmina Granduč, vodja likovne šole Artdidakta, predala arhitektu Robertu Gostinčarju, čigar podjetje Planka je poskrbelo za ureditev okolice novih postajališč pri parku. "Ob ogledu lokacije se mi je zazdelo, da je ta betonski zid kot ustvarjen za razstavišče na prostem. In tako sva mojo idejo povezala z njegovo ozelenitvijo in postavitvijo klopc za počitek. Smiselno se mi je zdelo, da bi bila razstava trajna, sporočilna, izobraževalna, in tako je nastala ideja o mestni časovnici od pradavnine do danes," pojasni Grandučeva.
Gostinčar se je nato povezal z galeristom Primožem Premzlom, ki ima veliko zbirko slikovnega in drugega gradiva o splošni zgodovini mesta, grafično oblikovanje je delo Ize Simončič Ambrožič. Neva Pipan iz kabineta mariborskega župana Saše Arsenoviča pojasnjuje, da so oba prostora, pot in območje podvoza, prepoznali kot površino za vizualne intervencije, ki "urbanemu prostoru prinašajo dodano vrednost, izboljšanje kakovosti in podobe, prispevajo h kvaliteti življenja v mestu".
Izpostavlja, da gre pri projektu velika zahvala Europarku Maribor in Simoni Mandl, center managerki, ki je ob svoji 20-letnici doniral za celotno ureditev razstavišča na prostem in tako mestu podaril na novo urejeni urbani prostor. Slovesna predaja županu MOM je bila načrtovana 20. oktobra, na praznik mesta, a so jo odpovedali zaradi poslabšanja epidemioloških razmer. Upajo, da to uspe letos. MOM je sicer ureditev območja ob novem železniškem podvozu prijavila na razpis za dobre prakse trajnostnega urbanega razvoja Mesta mestom #3, a je bila s prijavo neuspešna. Zato je po besedah Pipanove še toliko bolj pomembno, da se najdejo pravi ljudje, in potem "vse gre".