Okolica in notranjost Srednje lesarske in gozdarske šole Maribor sta bogatejši za knjigobežnici, nastali v okviru bralnega kluba z bralno značko, ki sta ga v letošnjem šolskem letu uspešno vzpostavili omenjeni profesorici. V klubu so dijaki in profesorici na šestih bralnih srečanjih razpravljali o knjigah Trdobojec Esada Babačića, Ljudje iz Maribora Toneta Partljiča, Balada o drevesu Mateje Gomboc, Zlati zob Tadeja Goloba, Jaz, Čarli Čeplin Karla Gržana, in Nikoli ne reci, da te je strah Giuseppeja Catozzelle. Vsa dela so odlična izhodišča za pogovor - in tako so se člani bralnega kluba ter omenjeni profesorici v sproščenem vzdušju, ob piškotih, kavi in čaju pogovarjali o najrazličnejših temah, jih povezovali z življenjem in lastnimi spoznanji.
Zamisel o knjigobežnici je takoj navdušila učitelja prakse Alenko Tonij in Aljaža Fijačka. Oba sta bila odlična mentorja dijakoma drugega letnika Mitji Podlesniku in Juretu Petku, ki sta izdelala zunanjo knjigobežnico. Za streho sta uporabila smrekov les, notranjost bogatita jelševa navpična in vodoravna škatla, steber, za katerega sta zaslužna učitelja gozdarstva Renato Vovk in Janez Kojc, pa je iz kostanja. Zunanja knjigobežnica je postavljena v bližini šole in avtobusne postaje, da bi tako pritegnila čim več dijakov in okoliških prebivalcev oziroma tistih, ki se bodo tja pripeljali z avtobusom. Ravnatelj Aleš Hus je na odprtju izpostavil povezavo avtobusnega potovanja in branja, oboje namreč pomeni vstopanje in izstopanje v različne ter nove svetove.
Izdelava zunanje knjigobežnice je dijake in učitelje vzpodbudila k izdelavi še ene v obliki drevesa, postavljena pa je v pritličju šole pred knjižnico. "Z izdelavo obeh pa so tako učitelji kot dijaki dokazali, da jim je mar za branje. Knjige so namreč naša zatočišča in pribežališča. V krasnem okolju, kakršnega nudi Srednja lesarska in gozdarska šola Maribor, pa vsekakor vzpodbuda k branju," sta še zapisali mentorici bralnega kluba.