"Zanimiva je ocena, da je zmagovalec ameriških volitev predstavnik tiste vrste politike, ki je na Balkanu dobro znana, torej politike močnega moža, ki meša osebne in družinske zadeve s svojo politično funkcijo, zato naj bi imel pomembno vlogo tudi 'balkanski angažma' njegovega zeta. Gre seveda za posle, v katere je v Beogradu in pa v albanski Valoni vpleten Jared Kushner, poročen s Trumpovo hčerko Ivanko, kar naj bi pomenilo več ameriških koncesij za srbskega predsednika Aleksandra Vučića in albanskega premierja Edija Ramo.
Kakorkoli že, prav te dni je ob beograjskih protestih zaradi rušenja kultnega beograjskega hotela Jugoslavija, da bo na njegovem mestu lahko zrasel luksuzni poslovno-stanovanjski kompleks, prišla v javnost novica, da je srbska vlada ruševinam nekdanjega Generalštaba in obrambnega ministrstva, ki ju je leta 1999 zbombardiral Nato, končno odvzela status kulturnega spomenika. Tako ima Trumpov zet odprto pot, da na tej elitni lokaciji zgradi nov, visok poslovno-stanovanjski kompleks z razkošnim hotelom.
Na prebivalce Skopja, že sprijaznjene s svojo simfonijo kiča, kakor je njihovo novodobno mestno arhitekturo po zgledu stare, antične, vendar v bistveno slabši, tako rekoč stiroporski izvedbi, označil neki porednež, vsa ta kakofonija ugibanj o smereh razvoja visoke politike nima prehudega vpliva. Pestijo jih drugačne preživetvene skrbi. Tej, ki se ponavlja vsako jesen, namreč kako predihati kurilno sezono v strahotno onesnaženem mestu, se je te dni pridružila še ena, kako priti na cilj, ko javni promet odpove, ker zadolženo podjetje za avtobuse ni nabavilo nafte. Ko postane pot do službe, šole ali bolnišnice skoraj tako zatikajoča se kot do EU, je vrag res vzel šalo in zasenčil še tako dobre novice."