Da je po dveh letih čakanja prejel pošto, da je tožilstvo zavgrlo kazensko ovadbo zoper njega v zvezi z domnevnim kaznivim dejanjem zlorabe uradnega položaja in kaznivega dejanja šikaniranja na delovnem mestu, je na facebooku sporočil Dejan Prešiček (SD), v vladi Marjana Šarca (LMŠ) kratek čas do odstopa v začetku leta 2019 minister za kulturo.
Odločitev tožilke je potrdila njegovo prepričanje, da ni naredil nič kaznivega, je napisal Prešiček, sporočilo pa so delili tudi v njegovi stranki. Dela na ministrstvu za kulturo se je lotil s prepričanjem, da je treba izboljšati položaj umetnikov in ustvarjalcev. S tem, da ni bil pripravljen na slabe kompromise, da je razmišljal s svojo glavo, pa je postal moteč element v slovenskem kulturnem sistemu po svojih besedah. "Zaželen je bil očitno status quo in ohranjanje ugodnosti, ki niso bile plod kreativnosti in vrhunskega dela."
"Policijska preiskava je bila temeljita. Preiskovalci so opravili pogovore z vrsto ljudmi, posebej s številnimi zaposlenimi na ministrstvu. Skušali so ugotoviti, ali sem res metal ključe, šikaniral zaposlene, prevažal instrumente in bil celo odgovoren za tragični samomor," je objavil.
Ni bilo tako, kakor so po njegovem hoteli "mediji v želji po zgodbi razsežnosti grške tragedije". Želi si, da bo v prihodnje družba bolj strpna in da ne obsoja ljudi, preden dela ne opravijo pristojni organi.
Ali bi za nazaj storil kaj drugače? Prešiček misli, da ne: "Glasba me je naučila, da ni polovičnih poti. Za dobro interpretacijo so pomembni pošteno delo, predanost in znanje."