Minister Hojs je kot odziv na napovedano ovadbo za STA zapisal, da potem ko so dvakrat neuspešno poizkusili z interpelacijo, ko sta se jim zaslišanji pred komisijo ponesrečili in ko so vložili odškodninsko tožbo, poizkušajo še s kazenskimi ovadbami. "Če nimaš vsebine, ti drugega ne preostane," je še dodal.
Parlamentarna preiskovalna komisija, ki preiskuje politično vmešavanje v delo policije, je v ponedeljek namreč sprejela sklepe, da so izpolnjeni pogoji za naznanilo suma storitve kaznivega dejanja zoper notranjega ministra Aleša Hojsa, državnega sekretarja Žana Mahniča in predsednika vlade Janeza Janšo.
Ovadbo zoper omenjene bodo podali zaradi žaljivih obdolžitev na račun parlamentarne preiskovalne komisije, njenih članov in strokovnih sodelavcev, ki škodujejo časti in dobremu imenu preiskovalne komisije kot državnega organa, je v ponedeljek pojasnil predsednik parlamentarne komisije Rudi Medved (LMŠ).
Prav tako bo komisija ovadila generalnega direktorja policije Antona Olaja zaradi oviranja pravosodnih in drugih državnih organov, med njimi tudi preiskovalne komisije in šikaniranja na delovnem mestu. "Podani so namreč razlogi za sum, da je Olaj v postopku preiskave vplival na pričanje," je še dodal Medved.
Po Hojsu se je odzval tudi Mahnič. Prepričan je, da "v luči prostega pada podpore LMŠ v bližino ali celo pod parlamentarni prag njihov poslanec Rudi Medved zlorablja parlamentarno preiskovalno komisijo v politične namene pred bližajočimi se parlamentarnimi volitvami". Kot je napovedal za STA, bo tudi sam proti Medvedu, ki je podpisan pod sklep preiskovalne komisija, vložil kazensko ovadbo zaradi krive ovadbe. Njegova ovadba "se že pripravlja in bo vložena v doglednem času".
Mahnič naj bi bil Medvedovih besedah na twitterju "lažno obrekoval" strokovnega sodelavca preiskovalne komisije Jakoba Demšarja. Zapisal je, da je udbaš. Mahnič pa odgovarja, da je dokazov za njegovo trditev dovolj, v primeru sojenja pa bo sodišču predlagal tudi vpogled v arhive Sove.