"Kot predsednik KPK, kot oseba, ki se že dvajset let ukvarjam z integriteto in njenim pomenom, in kot državljan verjamem, da si zaslužimo drugačen odnos vladajočih. Zakaj? Zato, ker se zgledno vedenje začne od zgoraj navzdol in ker zgledi vlečejo – tako v zasebnem kot poklicnem življenju. In menim, da je korupcija tema, pri kateri se lahko poenoti velika večina državljanov. Zaradi nje plačujemo višje davke, zaradi nje imamo slabše plače, pokojnine, javne storitve in infrastrukturo, zaradi nje podjetniki tekmujejo z nepošteno konkurenco. In zato bi morali zahtevati, da je to tudi tema, pri kateri se poenoti politika – politika, ki mora delovati izključno v skupno dobro, ki mora lastne interese pustiti v ozadju in to zahtevati tudi od celotnega ustroja javnega sektorja. Zveni idealistično, a menim, da je to v praksi še kako uresničljivo.
In čeprav na splošno gledano nimamo slabe zakonodaje, pa vendarle potrebujemo nove spremembe zakona o integriteti in preprečevanju korupcije v smeri večje transparentnosti, večje jasnosti, večje odgovornosti in tudi več sankcij. Nujno potrebujemo ustrezne sankcije za kršitve integritete, saj nam brez sankcij očitno ne bo uspelo vzpostaviti ustreznih standardov.
Če položajev v upravi in nadzornem svetu SDH ter v nadzornih svetih družb v upravljanju SDH ne morejo zasedati ljudje, za katere je komisija pravnomočno ugotovila kršitev integritete, bi moralo podobno veljati za najvišje funkcije v državi. Šele ko bodo ljudje začeli (pravočasno) odgovarjati za kršitve in ko bodo vidne posledice, se bo v javnosti lahko začel utrjevati pogled, da je tega dovolj."
Vir: Sobotna priloga Dela