Medtem ko je mariborska upravna enota svojo odločitev o prepovedi Thompsonovega koncerta spisala na kar 55 straneh, pri čemer je vključila obsežna pojasnila policije, Europola, posnetke Thompsonovih koncertov in temeljit vpogled v zgodovino (neo)ustaštva, za kar je zaprosila tudi Muzej narodne osvoboditve Maribor, je ministrstvo za notranje zadeve svojo odločitev argumentiralo na vsega 14 straneh.
Borut Pahor, predsednik republike
Glede na številna vprašanja, ki jih je predsednik deležen glede koncerta Thomsona v Sloveniji poudarjamo, da je stališče predsednika enako kot leta 2017, zato ga navajamo v celoti. Ni stvar politike, da dopušča ali prepoveduje koncerte, ampak je stvar organizatorja oziroma pristojnih institucij, da poskrbijo, da je dogodek organiziran v skladu z zakonom in da je ob tem poskrbljeno za javni red in mir. Predsednik republike ni poznavalec glasbe Marka Perkovića Thompsona. Njegova politična stališča pa so mu znana in jih zavrača.
Marjan Šarec, bivši premier:
"Prepoved Thompsonovega koncerta, ki jo je izvedla Ksenija Klampfer kot načelnica UE Maribor, je bilo državotvorno dejanje. Danes pa vlada rehabilitira ustaštvo, saj je odprava te odločbe pljunek v obraz vsem, ki so trpeli in krvaveli tudi zaradi kolaboracije."
Ksenija Klampfer, nekdanja direktorica mariborske upravne enote
Nevarno je že, razmišljanje o tem ali je demokratični in pravni Sloveniji mesto nekomu, ki poveličuje simbole ustaštva. V tem trenutku potrebujemo zaupanje v pravno državo, povezovanje in pogled v prihodnost. Ustaštvo je opomin, da se kaj takega ne sme nikoli več ponoviti.