Dodal je, da bo Moskva storila vse, kar je v njeni moči, da bi omejila njihov vpliv. S sankcijami si Washington prizadeva zmanjšati prihodke Rusije za financiranje vojne v Ukrajini.
"Takšne odločitve ne vodijo k ničemer drugemu kot k določeni destabilizaciji globalnega energetskega trga," je na novinarski konferenci povedal Peskov. Dodal je, da bo Moskva pozorno spremljala razmere in uskladila delo podjetij, da bi omejila vpliv sankcij.
ZDA so v petek uvedle obsežne sankcije proti ruskemu energetskemu sektorju. Tarče sankcij sta bili med drugim naftni podjetji Gazprom Neft in Surgutneftegas, več njunih hčerinskih družb, tudi srbska naftna družba Naftna industrija Srbije (NIS), ter 183 ruskih tankerjev.
Z novimi sankcijami želi Washington zmanjšati prihodke Rusije za financiranje invazije na Ukrajino. V ZDA pričakujejo, da bodo ukrepi ruskemu gospodarstvu zadali več milijard dolarjev škode na mesečni ravni.
Gazprom razmišlja o ukinitvi več sto delovnih mest
Zaradi zaustavitve izvoza plina v Evropo Gazprom razmišlja o ukinitvi več sto delovnih mest v administraciji. Predlagana odpuščanja naj ne bi vplivala na zaposlene v proizvodnih obratih. Z novim letom se je iztekel sporazum med Moskvo in Kijevom o tranzitu plina, ki ga Ukrajina zaradi nadaljevanja ruske invazije na državo noče podaljšati. Gazprom je bil zaradi tega prisiljen prekiniti dobavo plina prek Ukrajine v Evropo.
Več ruskih medijev je objavilo pismo, v katerem je namestnica predsednika Gazproma Jelena Iljuhina predlagala ukinitev 40 odstotkov delovnih mest na sedežu podjetja v Sankt Peterburgu. V pismu, ki je bilo naslovljeno na vodjo Gazproma Alekseja Millerja, je Iljuhina predlagala, da število zaposlenih zmanjšajo s 4100 na 2500. Tiskovni predstavnik podjetja je danes potrdil, da vsebina pisma drži. "Zaradi izzivov, s katerimi se sooča Gazprom, imamo manj časa za sprejemanje odločitev," je dejala Iljuhina. Kritična je bila do predolgih birokratskih procesov.