Džavad Zarif je na Twitterju zapisal, da gre za samoobrambno dejanje v skladu z 51. členom ustanovne listine Združenih narodov. Po njegovih besedah sta bili tarči napada oporišči, iz katerih naj bi "izvedli strahopetne napade proti njihovim državljanom in višjim funkcionarjem". "Ne želimo si stopnjevanja napetosti ali vojne, a se bomo branili proti vsaki agresiji".
{twitter}https://twitter.com/JZarif/status/1214736614217469953{/twitter}
Napad naj ne bi terjal žrtev
Irak naj bi pred iranskim napadom dobil ustno opozorilo, da bodo v Iraku napadeni cilji, v katerih so prisotni ameriški vojaki. To obvestilo pa naj bi prenesli tudi predstavnikom ZDA v Iraku. Sicer Irak poroča, da napad ni terjal nobenih žrtev.
Iranska državna agencija Irna sicer poroča, da so iranske sile z raketami napadle le oporišče Al Asad v provinci Anbar na severozahodu Iraka. Prav to oporišče pa je ameriški predsednik Donald Trump obiskal ob svojem prvem obisku ameriških vojakov v Iraku decembra 2018.
Se bo Iran s tem zadovoljil?
Medijski portal Middle East Eye, ki ima dopisnika v Iranu, poroča, da so od neimenovanega sogovornika, ki je seznanjen z dogajanjem, slišali, da iranski napad "brez ameriških žrtev ne bo zadostoval" glede na jezo javnosti v Iranu, da je ameriški predsednik Donald Trump odredil usmrtitev iranskega generala, kar mnogi v Iranu razumejo kot vojno dejanje.