Število smrtnih žrtev na obeh straneh še narašča in je po zadnjih podatkih preseglo 1500, ranjenih je več tisoč ljudi. Izraelska vojska je v povračilo ponoči na območju Gaze iz zraka in s topništvom zadela več sto tarč, povezanih z militantnima gibanjema Hamas in Islamski džihad, medtem ko so skrajneži nadaljevali raketiranje izraelskih mest. Opozorilo pred raketnim napadom so med drugim sprožili v Tel Avivu in Jeruzalemu.
Izraelska vojska je kasneje sporočila, da je prevzela popoln nadzor nad naselji na jugu države, blizu območja Gaze, kamor so v soboto vdrli pripadniki Hamasa. Pri tem niso izključili možnosti, da so ponekod na izraelskem ozemlju še vedno skrajneži. Vojska je ob ugibanjih o morebitni širši ofenzivi na območje Gaze v svoje vrste vpoklicala 300.000 rezervistov, kar naj bi bil največji vpoklic doslej, in hkrati nadaljevala evakuacijo bližnjih prebivalcev.
Tiskovni predstavnik izraelske vojske Džonatan Konrikus je ocenil, da je v sobotnem napadu sodelovalo približno tisoč palestinskih skrajnežev, dogajanje pa je opisal kot "daleč najhujši dan v zgodovini Izraela".
Obrambni minister Joav Galant je medtem sporočil, da je odredil popolno blokado območja Gaze s prekinitvijo oskrbe z vodo, hrano in elektriko.
Izraelski premier Benjamin Netanjahu pa je zatrdil, da bo odziv Izraela na Hamasov napad spremenil Bližnji vzhod. To, kar bo izkusil Hamas, bo težko in strašno, je poudaril vodja skrajno desne izraelske vlade in dodal, da so "šele na začetku".
Število smrtnih žrtev napadov palestinskega gibanja Hamas v Izraelu in izraelskih protinapadov medtem narašča in je preseglo 1500. V Izraelu je bilo doslej po podatkih ministrstva za zdravje ubitih 900 ljudi, več kot 2500 pa ranjenih, med njimi 353 huje. Med žrtvami naj bi bilo po poročanju BBC tudi 260 udeležencev festivala elektronske glasbe, večinoma mladih.
Na območju Gaze je bilo po podatkih tamkajšnjega ministrstva za zdravje ubitih 687 ljudi, več kot 2800 pa ranjenih. Tarči izraelskih zračnih napadov sta bili po navedbah ministrstva tudi dve od skupno osmih begunskih taborišč z več mrtvimi in ranjenimi.
Slovenija v stiku s svojimi državljani
S slovenskim zunanjim ministrstvom je do sedaj navezalo stik 29 slovenskih državljanov, ki so v Izraelu. Deset jih že odpotovalo domov, za ostale zunanje ministrstvo išče možnosti za vrnitev, tudi s pomočjo drugih evropskih držav, je ob robu dogodka na Brdu pri Kranju včeraj dejala zunanja ministrica Tanja Fajon. Slovenija je ves čas v stiku s svojimi državljani v Izraelu, je dejala. "Imamo podatek, da je 29 državljanov pristopilo k nam, deset se jih je že vrnilo, z drugimi iščemo rešitve, kako jim pomagati pri vrnitvi v Slovenijo," je dejala. Ministrstvo je ves čas v stiku "s partnerji Evropske unije in pa tudi s partnerji v regiji, sama pa imam tudi telefonske pogovore s kolegi v regiji, posebej s kolegom Palestine, Izraela in pa Jordanije", je glede iskanja rešitev za vračanje državljanov dejala Tanja Fajon.
Po ocenah izraelske vojske so napadalci ugrabili tudi več kot sto izraelskih civilistov in vojakov ter jih odpeljali v Gazo. Hamas je sicer sporočil, da med sovražnostmi ni pripravljen na pogajanja o izmenjavi zapornikov z Izraelom, nato pa zagrozil, da bo ubil izraelske talce, če bo izraelska vojska brez predhodnega opozorila izvedla zračne napade na prebivalce Gaze. "Vsakič, ko bodo naši ljudje tarča brez opozorila, bo to povzročilo usmrtitev enega od civilnih talcev," je sporočilo oboroženo krilo Hamasa, brigada Ezedin al Kasam.
Na mednarodnem političnem parketu se medtem vrstijo obsodbe napadov in pozivi k njihovi prekinitvi. Izraelski veleposlanik pri ZN Gilad Erdan je pred posvetovanjem Varnostnega sveta ZN napade na Izrael primerjal z napadi na ZDA 11. septembra 2001. Palestinski veleposlanik Riad Mansur pa je Izrael pozval, naj namesto sile izbere pot miru. Veleposlaniki držav članic Varnostnega sveta ZN so na posvetovanjih za zaprtimi vrati obsodili napade pripadnikov Hamasa na Izrael, a najpomembnejši organ svetovne organizacije še ni sprejel nobenega uradnega sklepa.