(FOTO) Maribor je evropsko pot sklenil s še enim porazom proti Djurgardnu

29.08.2024 20:06

Djurgarden je z 1:0 Maribor premagal tudi na povratni tekmi play-offa za konferenčno ligo. Vijoličasti so v tem poletju v Evropi izgubili pet od osmih tekem.

Djurgarden je zelo hitro povedel z 0:1

Mariborčani so nocoj igrali osmo evropsko tekmo v tej sezoni. Po porazu z Botevom iz Plovdiva v kvalifikacijah za evropsko ligo so v kvalifikacijah za konferenčno ligo izločili Craiovo in Vojvodino. Na prvi tekmi zadnje runde kvalifikacij za tretjerazredno Uefino tekmovanje so v Stockholmu izgubili z 0:1. Med tekmama z Djurgardnom je v državnem prvenstvu Maribor v Ljudskem vrtu remiziral z Olimpijo (1:1), proti Švedom pa se varovanci Anteja Šimundže borili za sedmo uvrstitev v jesenski del evropskih klubskih tekmovanj. Rezultata s prve tekme vijoličastim ni uspelo obrniti, tudi v Ljudskem vrtu so izgubili z 0:1, v konferenčno ligo pa je napredoval Djurgarden.

Ante Šimundža je obe tekmi proti Djurgardnu zaradi kazni spremljal s tribune, na obeh pa v kadru ni imel poškodovanega Hilala Soudanija. Zaradi rdečega kartona s Tele2 Arene na povratni tekmi pravice nastopa ni imel Sven Šoštarič Karič. Mariborskega branilca je v zadnji vrsti v začetni postavi zamenjal Bredley M'Bondo. V primerjavi s tekmo na Švedskem je v napadu namesto Etienna Beugreja od prve minute začel prvi strelec ekipe Arnel Jakupović

Navijači Djurgarna na poti na stadion. V Ljudskem vrtu jih bo okoli 300.

Potek tekme:

4. minuta: Gol! Že v 4. minuti so Švedsi skupno prednost povišali na 2:0. Za hitro vodstvo Djurgardna v Ljudskem vrtu je v 4. minuti zadel Deniz Hümmet. Martin Milec ni uspel ustaviti prodora Gustava Wikheima, ki je podal pred gol, Hümmet pa je iz bližine žogo potisnil za hrbet Ažbeta Juga.

5. minuta: Mariborčani so do prve priložnosti prišli po protinapadu Martina Milca, ki je streljal z roba kazenskega prostora, a zadel branilca Marcusa Danielsona.

13. minuta: Milec je poslal predložek, Jakupović je streljal z glavo, toda vratar Jacob Rinne je poskus ubranil.

23. minuta: Še ena obetavna akcija Maribora. Tokrat je podal Marko Božić, prvi je streljal Jakupović, nato še Maks Barišić, ki pa je streljal čez gol.

23. minuta: Obleganje mariborskega gola se nadaljuje. Barišić je streljal prvi, po odbiti žogi pa je Jan Repas streljal mimo desne vratnice.

40. minuta: Po petnajstih minutah brez omembe vrednega dogajanja na igrišču je z razdalje čez prečko sprožil Žiga Repas.

45. minuta: Še en strel Maribora čez gol, z leve strani je poskusil Josip Iličić.

Polčas: Mariborski nogometaši so se na odmor odpravili ob žvižgih s tribun Ljudskega vrta. Prvi polčas se je začel s hitrim golom Švedov, ki so se nato postavili obrambno. Vijoličasti so si nato priigrali nekaj priložnosti, a bili v zaključkih premalo natančni. Po treh od štirih polčasov zadnjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo Djurgarden s prednostjo 2:0.

50. minuta: Božić je podal pred gol, Širvys je silovito streljal z bližine, blokiral je Danielson.

58. minuta: Milec je z razdalje streljal po tleh, brez težav za vratarja gostov.

59. minuta: Rdeči karton! Po prekršku na sredini igrišča je drugi rumeni karton prejel Lan Vidmar.

64. minuta: Božić je streljal z razdelje, znova mimo gola.

65. minuta: v igro Sikošek in Borys, z igrišča Barišić ter Božić

71. minuta: Mbina namesto Jakupovića

75. minuta: Ob napadih Mariborčanov več prostora za Djurgarden. Rezervist Radetinac je odlično streljal od daleč in zadel prečko.

83. minuta: iz igre Ž. Repas, v igro Beugre

84. minuta: Mbina je streljal, brani Rinne.

Konec: Evropska sezona za Maribor je zaključena. Djurgarden je slavil tudi na povratni tekmi in v konferečno ligo napredoval s skupnim izidom 2:0. Evropskega nogometa za slovenski klubski nogomet v tej sezoni še ni konec, saj se je v konferenčno ligo uspelo uvrstiti tako Olimpiji kot Celju.