Aprila letos bi praznoval 80 let zdravnik in izredni profesor s čutom za ljudi in živali, tudi častni občan Maribora primarij dr. Erih Tetičkovič. Poudarjal je, da je imel v življenju srečo: da je spoznal največje strokovnjake s področja nevrologije, da je imel dobre sodelavce in je lahko uresničil svoje sanje.
Erih Tetičkovič je vse življenje delal v Splošni bolnišnici Maribor, kasneje UKC Maribor. Posvetil se je možgansko-žilnim boleznim, kot prvi pri nas je začel razvijati sodobno tridimenzionalno ultrasonografijo v nevrologiji, s čimer je mariborski oddelek za nevrološke bolezni postal učni center za to področje. Zagotovil je tvorno sodelovanje oddelka s Centrom za nevrološke znanosti in možgane pri hrvaškem ministrstvu za zdravstvo ter Nevrološko kliniko v Ljubljani. V sodelovanju z žilnimi kirurgi je vpeljal tudi medoperativno spremljanje krvnega pretoka v bazalnih možganskih arterijah. Razvil in vzpostavil je enote za možgansko kap, ki so prispevale k ozaveščanju ter preprečevanju hujših posledic in smrti zaradi nepravočasnega ukrepanja ob prvih znakih te hude bolezni. Leta 1992 je bila izdana prva znanstvena monografija – Dopplerjeva sonografija možganskega ožilja, leta 1993 pa knjiga Obvarujmo se možganske kapi. Za strokovne monografije in učbenike je prejel Dergančevo nagrado, najvišje priznanje Slovenskega zdravniškega društva.
Rojen aprila 1944 se je nevrolog primarij dr. Erih Tetičkovič je posebej odlikoval na področju boja proti možganskožilnim boleznim. Odločilen pečat je pustil tudi pri dokončni rešitvi vprašanja mariborskega azila za živali.