Atrani je kraj na italijanski Amalfijski obali, za katerega večina ljudi še ni slišala. Toda že en sam pogled nanj je dovolj, da se kar samo od sebe postavi vprašane, kako je lahko tako lep kraj tako malo znan.
Netipična podoba kraja bi morala že davno pristati na naslovnicah in seznamih najlepših krajev, a se je Atrani uspešno skril v senco bolj znanih mest v okolici, kot so Salerno, Amalfi ali Neapelj.
Majhna ribiška vasica ima manj kot tisoč prebivalcev in podobo, ki je, ko jo enkrat vidiš, ne pozabiš nikoli. Nad njo se dvigata ostri pečini, nad plažo je most in kopica pisanih hiš z majhno utrdbo na robu.
Ozke ulice so polne italijanskega šarma, slikovite trge krasijo fontane, stare baročne cerkve in trdnjava Torre dello Ziro. Pravijo, da je to najmanjše mesto v Italiji, čeprav tehnično ne spada v kategorijo mesta. A vsaj sliši se očarljivo.
Strme pečine skrivajo tudi dve jami: ena se imenuje "Masaniellova hiša", po možu, ki naj bi se tu skrival pred neapeljsko vojsko, druga pa "Jama svetnikov", ki ohranja stare freske v bizantinskem slogu iz 12. stoletja, piše portal PunKufer.
Kraj ima "chabby chic" videz, kar mu daje poseben pridih starodobne privlačnosti. Zgodovina tukaj sega v čas, ko je znameniti izbruh Vezuva leta 79 uničil bližnja rimska mesta.
Tukaj v visoki sezoni ni trum turistov in gneče. Pristno, sladko, sredozemsko – in mirno. Naj tako tudi ostane, piše PunKufer.