Do polfinala v plezalnem svetovnem pokalu le Katja Debevec

STA, J.K.
20.05.2023 09:59

Polfinale v ženski konkurenci se bo začel ob 18. uri po slovenskem času, finale po na sporedu ob 2. uri zjutraj.

Anze Malovrh/sta

V Salt Lake Cityju se ta konec tedna s tekmami v balvanskem plezanju nadaljuje svetovni pokal v športnem plezanju. Slovenci v Utahu nastopajo oslabljeni, saj manjkajo Janja Garnbret, Mia Krampl, Anže Peharc in Luka Potočar. Skozi sinočnje kvalifikacije se je od Slovencev v današnji polfinale najboljše dvajseterice prebila le Katja Debevec.

Debevec je s tremi osvojenimi vrhovi v kvalifikacijah zasedla 19. mesto. Lucija Tarkuš je bila 29., Julija Kruder pa 43. Kvalifikacije je s petimi osvojenimi vrhovi dobila Američanka Natalia Grossman pred zmagovalko prejšnje tekme v Seulu Japonko Miho Nonaka.

V moški konkurenci je kvalifikacije na vrhu končal njen rojak Tomoa Narasaki pred Belgijcem Hannesom Van Duysenom. Jernej Kruder je končal na 42. mestu, medtem ko Gregor Vezonik ni plezal.