Kralji ob golu Kopitarja visoko zmagali v St. Louisu

STA, Gr.G.
01.11.2022 10:17

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v St. Louisu s 5:1 nadigrala Blues za drugo zaporedno zmago. Med strelce se je za 3:1 vpisal tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar.

Vse je bilo odločeno v razmaku šestih minut in 15 sekund druge tretjine, ko so gostje dosegli štiri gole, dva Šved Carl Grundstrom, po enega Anže Kopitar in Uzbekistanec Artur Kalijev, slednji za 4:0 v osmi minuti drugega dela igre. Ob koncu desete minute je peti gol kraljev zadel Grundstrom.

Prvi gol je v prvi tretjini uspel Kanadčanu Gabrielu Vilardiju, ki je imel še podajo, tri asistence je vpisal Švicar Kevin Fiala. Vratarja gostov Jonathana Quicka, ki je zaustavil 27 strelov, je premagal le Rus Aleksej Toropčenko 43 sekund po petem golu tekmecev.