Silje Opseth do zmage v domačem Lillehamerju, Ema Klinec peta

STA, M.R.
04.12.2022 18:38

Norveška smučarska skakalka Silje Opseth (259,6 točke) je zmagovalka svetovnega pokala v domačem Lillehammerju.

Ema Klinec
Reuters

Da je na veliki skakalnici dvojna zmaga ostala doma, je z drugim mestom poskrbela še Anna Odine Stroem (252,1). Najboljša Slovenka je bila Ema Klinec (239,2) na petem mestu, Nika Križnar (230,1), zmagovalka kvalifikacij, je bila šesta.

Na stopničkah je pristala še vodilna po prvi seriji in najboljša tekmovalka v svetovnem pokalu to zimo, Avstrijka Eva Pinkelnig (250,9 točke).

Klinec je v finalu izgubila mesto in je končala kot peta, Križnar je zadržala šesto, slovenski uspeh pa je zaokrožila Urša Bogataj (221,6) z devetim mestom.

Preostale tri slovenske skakalke na Norveškem so danes ostale brez točk svetovnega pokala.

Nika Prevc, ki se je na sobotni tekmi na srednji skakalnici spogledovala s prvimi stopničkami, na koncu pa pristala na sedmem mestu, je bila danes 32., Maja Vtič 34., Katra Komar pa je zasedla 37. mesto.

Sezona svetovnega pokala se bo nadaljevala prihodnji konec tedna v nemškem Titisee-Neustadtu.