V dveh nesrečah zaradi preutrujenosti več poškodovanih: Rešil jih je varnostni pas

A.L.
22.07.2019 10:15

Kofein, odpiranje oken, pogovor s sopotniki ali poslušanje glasnega avtoradia imajo samo kratkotrajen učinek na budnost voznika.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Fotografija je simbolična.
Nataša Juhnov

Minuli vikend so gorenjski prometni policisti obravnavali dve prometni nesreči, ki sta se zgodili zaradi utrujenosti voznikov. Pri Voklem je v smeri Ljubljane slovenska voznica pri vožnji v isti smeri trčila v vozilo tujca. Pred viaduktom Bistrica pri Naklem  med Podtaborom in Strahinjem pa je voznik z voznega pasu zapeljal na odbojno ograjo in se prevrnil pod avtocesto. V prvi nesreči se je lažje poškodovala povzročiteljica nesreče, v drugi nesreči pa so bili lažje poškodovani povzročitelj in trije potniki. Varnostni pas je pri teh nesrečah odigral svojo vlogo.
Utrujenost za volanom je nevaren vozniški pojav, opozarjajo policisti. Pojavi se med daljšo vožnjo, vožnjo po avtocesti, brez sopotnika, pri uživanju alkohola in drog, vožnjo po obroku hrane, v zastojih, vročini. Telo postane veliko bolj utrujeno, izčrpano, pozornost pade, pojavijo se težave z vidom, koncentracijo, zehanjem, mencanjem oči, zbranostjo. V takšnem stanju težko vozite naravnost, z mislimi ste druge in podobno.
"Kofein, odpiranje oken, pogovor s sopotniki ali poslušanje glasnega avtoradia imajo samo kratkotrajen učinek na budnost voznika. Zato z njimi ne premagujte spanca. Utrujenost lahko premagate samo, če se ustavite in zadremate," še opozarjajo policisti.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta