Da bi se grmički zagotovo prijeli, bo pred nakupom treba preveriti, ali so rastline zdrave in ali imajo dovolj močan koreninski sistem. Najbolje je kupiti rastline v lončkih ali posodah, paziti je treba, da korenine niso že orumenele, po drugi strani je treba preveriti, da korenine niso prešibke. Če so korenine čvrste in se z njih ne vsuje zemlja, ima rastlina dobre možnosti za nadaljnji razvoj.
Sajenje na vrt
Na mestu, kjer boste sadili vednozelene grme, izkopljete sadilno jamo, ki naj bo vsaj še enkrat večja in globlja od koreninske grude. Prst iz jame zrahljajte in ji primešajte kompost. Koreninsko grudo presajene rastline temeljito zalijte, nato jo zasujte s pripravljeno prstjo in dobro potlačite s čevlji. Posajeno rastlino ponovno zalijte.
Presajanje v večje lonce
Grmičke lahko sadite tudi v lonce. Pri tem je bistveno, da ko rastlino izlončite iz starega lončka, korenine nekoliko zrahljate, da se bodo bolje vrasle v novo prst, s katero ste napolnili sadilni lonec. Ta naj ima na dnu luknjice za odtekanje odvečne vode. Po presajanju zemljo temeljito zalijte. Ne pozabite na redno zalivanje tudi v naslednjih tednih, še zlasti ob toplem jesenskem in zimskem vremenu.
Čas tudi za druge okrasne rastline
Še vedno je izjemno ugoden čas tudi za sajenje okrasnih trajnic. Postopoma lahko začnete saditi tudi spomladanske čebulnice, kot so žafrani, narcise in hijacinte. Če so vam všeč nasadi v posodah, lahko vanje za barvito jesen posadite ciklame, mačehe, jesenske vrese, šaš, okrasne trave.