STA, M.D.
04.02.2024 13:21

Nika Prevc in Nika Križnar sta po sobotnih težavah v vetrovnem Willingenu v nedeljo znova navdušili.

Nika Prevc še naprej vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Norvežanka Silje Opseth (229,8 točke) je zmagala na drugi tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalk v nemškem Willingenu. Drugo mesto je zasedla vodilna v seštevku pokala Nika Prevc (221,7), ki je zaostala 8,1 točke, tretja je bila druga v pokalu, Japonka Yuki Ito (215,5), peta pa Nika Križnar (193,4).

Katra Komar (113,1) je bila 22., 28. pa mladinska olimpijska zmagovalka Taja Bodlaj (85,8).

Ajda Košnjek (31,2) ni uvrstila v finale in je končala na 31. mestu. Finale je zgrešila za 4,2 točke.