Prekmurski odbojkarji so se izkazali za trd oreh

21.01.2024 15:56

Ekipa Maribora si je z novo zmago izboljšala možnosti za osvojitev tretjega mesta na lestvici, ki si ga želi po drugem delu odbojkarskega državnega prvenstva

Mariborčani so izvlekli tri točke, kmalu bi lahko prejeli kakšno manj.

Odbojkarji Maribora so na tekmi 2. kroga modre skupine državnega prvenstva v dvorani Tabor s 3:1 (25:19, 23:25, 25:23, 25:23) po zanimivem in trdem boju premagali ekipo Panvite Pomgrada. Mariborčani so z novimi tremi točkami tekmecu za tretje mesto po drugem delu državnega prvenstva, kranjskemu Triglavu, na lestvici pobegnili za dve točki. Gorenjci so na tekmi v Ljubljani presenetljivo odščipnili točko do tega kroga vodilni ekipi na lestvici, ACH-ju, in ga pahnili na drugo mesto, saj je ekipa Calcita Kamnik na Ravnah proti Fužinarju osvojila tri točke in se povzpela na vrh lestvice.

"Sobočani imajo kakovostno ekipo. Imeli smo veliko težav, da smo strli njihov odpor. V igri je bilo preveč napak. Na srečo pa so fantje v ključnih trenutkih zaigrali zelo dobro in najpomembnejše je, da smo osvojili tri točke," je dejal trener Maribora Sebastijan Škorc.

Mariborski in soboški odbojkarji so na trenutke prikazali zelo dobro igro. Potem ko so gostitelji dokaj gladko dobili uvodni niz, je v naslednjih treh v prelomnih trenutkih odločala predvsem zbranost. V drugem nizu je mariborska ekipa povedla z 22:18, a je soboški uspel preobrat. Podobno je bilo v tretjem nizu, v katerem so gostje vodili z 21:16, in pričakovati je bilo, da bodo povedli. Toda mariborski odbojkarji so v ključnih trenutkih zaigrali brez napake, dosegli preobrat in osvojili niz. V četrtem je bila igra izenačena, rahla pobuda je bila na strani Štajercev, ki so pred končnico imeli tri točke prednosti. Prekmurci so se jim trikrat približali na točko, pri 24:23 pa so gostitelji izvedli zmagovito potezo.

"Imeli smo priložnost za ugodnejši rezultat, tudi za zmago, vendar fantje v končnicah tretjega in četrtega niza niso bili dovolj zbrani. Mariborčani so izkoristili naša nihanja v igri in zasluženo zmagali," je povedal trener Panvite Pomgrada Dejan Fujs

Drugi rezultati 2. kroga, modra skupina:  ACH - Triglav 3:2 (25:14, 22:25, 25:18, 26:28, 15:5), Fužinar Sij Metal - Calcit 0:3 (20:25, 12:25, 19:25); vrstni red: Calcit 44 točk, ACH 43, Maribor 27, Triglav 25, Panvita Pomgrad 17, Fužinar 15; zelena skupina, 2. krog: Črnuče - Krka 1:3 (17:25, 19:25, 25:18, 23:25), Alpacem Kanal - Sip Šempeter 3:0 (25:19, 25:13, 25:14), Šoštanj Topolšica - Špan Brezovica 3:2 (18:25, 25:17, 21:25, 25:22, 15:11); vrstni red: Alpacem Kanal 15 točk, Šoštanj Topolšica 14, Krka 12, Špan Brezovica 7, Sip Šempeter 3, Črnuče 0.