(FOTO) Kanuist Benjamin Savšek ima zlato olimpijsko medaljo!

ŠR
26.07.2021 09:23
Nov dan na OI, nova medalja za Slovenijo.
STA

Nov dan na olimpijskih igrah v Tokiu, nova slovenska medalja! Kanuist Benjamin Savšek je v slalomu zmagal. In to sijajno, tekmece je 34-letnik premagal z večsekundnim naskokom ter po naslovu svetovnega in evropskega prvaka zdaj osvojil še zlato olimpijsko medaljo.

STA

Slovenski šampion je z olimpijsko progo opravil silovito, v 98,25 sekunde, to je kar 3,71 sekunde pred drugim, Čehom Lukasom Rohanom. Tretji je bil Nemec Sideris Tasiadis z zaostankom 5,45 sekunde.

Slovenski kanuist Benjamin Savšek z zlato kolajno.
STA

V polfinalu je bilo petnajst kanuistov, v finalu pa nato deset najhitrejših. Dileme, ali bo medalja slovenska, ni bilo, nekaj časa je šlo le za vprašanje, ali bo najžlahtnejša.