Merkur Maribor do vodstva v malem finalu

STA, J.K.
16.04.2023 21:18

Odbojkarji Merkur Maribora so dobili prvo tekmo malega finala državnega odbojkarskega prvenstva. Hišo na kolesih Triglav so doma premagali s 3:0

Hiša na kolesih Triglav so Mariborčani doma premagali s 3:0 (21, 23, 21).

Mariborski odbojkarji so dobili prvo tekmo malega finala, ki se bo igral na dve zmagi. Kranjski Triglav je sicer bil enakovreden, a razlika se je pokazala, ko je bilo to najbolj potrebno, v končnicah.

V prvem nizu je bil izid pred zaključkom 20:19, nato so gosti osvojili le še dve točki, v drugem so gosti vodili z 21:20, a so domači po zaslugi bloka prišli do preobrata, v tretjem pa je bilo 19:19, preden so Štajerci z blokom Connorja McConnella niz dobili s 25:19.

Druga tekma bo naslednjo soboto v Kranju.