Zadnji dan na SP: Šesto mesto in nov državni rekord za Marušo Mišmaš Zrimšek

N.S., STA
27.08.2023 21:33

Maruša Mišmaš Zrimšek je zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti v finalu teka na 3000 m zapreke zasedla šesto mesto in s časom 9:06,37 izboljšala svoj slovenski rekord.

Mišmaš Zrimšek je 23. avgusta v kvalifikacijah petega dne SP v drugi kvalifikacijski skupini zasedla četrto mesto in se s časom 9:21,79 uvrstila zanesljivo v finale po mestih.

Na velikih tekmovanjih je od leta 2018 vedno v finalih te discipline, šesta je bila na olimpijskih igrah v Tokiu leta 2021. Prejšnji slovenski rekord, 9:10,07, je postavila 2. junija letos v Firencah.

Lia Apostolovski, druga slovenska finalistka, je v skoku v višino z 1,90 m osvojila deveto mesto.