Klinec in Prevc druga in tretja v Hinzenbachu

STA, A.L.
10.02.2023 17:59

Klinec je zadržala drugo mesto s prve serije ter prišla do svojih šestih stopničk v sezoni.

Slovenski smučarski skakalki Ema Klinec in Nika Prevc sta se na tekmi za svetovni pokal v avstrijskem Hinzenbachu uvrstili na oder za zmagovalke. Klinec (250,5) je končala na drugem, Prevc (248,2) pa na tretjem mestu. S 3,9 točke naskoka je zmagala domačinka in vodilna v skupnem seštevku Eva Pinkelnig.

Klinec je zadržala drugo mesto s prve serije ter prišla do svojih šestih stopničk v sezoni. Štiriindvajsetletna slovenska skakalka je bila dvakrat druga v Sapporu in Hinterzartnu ter enkrat v Willingenu.

Prevc je v drugi seriji uspel skok dolg 88 metrov, s čimer je s sedmega mesta prvič v karieri skočila na oder za zmagovalke v svetovnem pokalu.

Do točk za svetovni pokal sta prišli še Katra Komar (222,9) na 17. in Maja Vtič (215,6) na 24. mestu.

V prvi seriji sta obstali Nika Vetrih na 34. in Ajda Košnjek na 36. mestu.

Jutri bo v Hinzenbachu na sporedu druga tekma, ki se bo začela že ob 9. uri zjutraj.